У Овом Чланку:

Храна и други производи које купујете у продавници обично се мере у стандардним јединицама као што су унци или фунте. Јединична цена је једноставно цена производа која се претвара у цену по јединици. На примјер, врећа шећера од 5 фунти која кошта 3 долара има јединичну цијену од 60 центи по фунти. Примамљиво је претпоставити да велики пакети имају ниже јединичне цијене од малих, али Цонсумер Репортс каже да није необично да веће величине коштају више по јединици.

Типичан супермаркет у Мелбурну. Купац чека да намирнице буду стављене на чекање. 2003

Израчунавање јединичних цена у трговини намирницама вам помаже да смањите рачун за храну.

Формула Јединичне Цена

Неке продавнице хране продају по јединици цене, али Цонсумер Репортс упозорава да нису увек тачне. Најбоље је да сами проверите цене јединица. Да бисте израчунали јединичну цијену за ставке намирница, подијелите цијену по јединици мјере. Претпоставимо да покушавате да одлучите између двије величине исте марке каве. Један може тежити 13,5 унци и кошта 4,45 долара. Подела 4.45 долара за 13.5 даје јединичну цену од 33 цента по унци. Велики може коштати 10,88 долара и тежи 2 килограма, или 32 унце. Подијелите 10,88 долара по 32, а јединична цијена износи 34 цента по унци. У овом примеру, мања може да кошта мање по унци, тако да је то заправо бољи посао.


Видео: The Agricultural Revolution: Crash Course World History #1